Wiosenna 8, Chorzów 41-500
biuro@e-podatkowo.pl
+48 501 589 335

Usługi księgowe w Chorzowie

Na codzień zajmuję się prowadzeniem ksiąg rachunkowych i ksiąg handlowych dla spółek z o.o. i działalności gospodarczych. Przede wszystkim moja praca dotyczy prowadzenia ksiąg podatkowych. Dla wielu osób są to jednak zagadnienia niejasne. Chciałabym przybliżyć Wam pojęcia związane z prowadzeniem księgi podatkowej i wyjaśnić co robi biuro rachunkowe.

E-podatkowo – Usługi księgowe Chorzów

Żeby zrozumieć czym są usługi księgowe, przybliżę Wam co to jest rachunkowość jako system prezentacji danych ekonomicznych.

Rachunkowość to rodzaj ewidencji (spisu) gospodarczego, który służy rejestracji zdarzeń i operacji gospodarczych.

Ułatwiając – zdarzeniem gospodarczym może być zakup przedmiotu albo wykonanie przelewu.

Rachunkowość podpowiada zatem jaka jest sytuacja finansowa i jakie będą efekty ekonomiczne podejmującego decyzje podmiotu działającego na rynku.

Biura rachunkowe przekazują tym podmiotom (firmom, działalnościom) informacje podatkowe ,dzięki którym mogą efektywnie i zgodnie z założeniami zarządzać swoimi finansami i działać legalnie na rynku

Zadania świadczone przez biuro rachunkowe dotyczą:

1. Obsługi księgowej (prowadzenia ksiąg rachunkowych)
2. Przygotowania dokumentów (rozliczenia podatkowe, sprawozdania finansowe)
3. Obliczania składek na ubezpieczenie społeczne (więcej tutaj)
4. Rozliczania podatków VAT
5. Reprezentacji firmy w urzędach (np. skarbowym)

Ogółem wszystko to co pozwala legalnie na terenie danego kraju prowadzić działalność gospodarczą pod względem przepisów dotyczących prawa podatkowego. Usługi księgowe to prowadzenie ksiąg czyli zbiorów zapisów księgowych, sald i obrotów w skład których wchodzą: zestawienia obrotów i sald, wykaz aktywów i pasywów, księgi główne, pomocnicze i dzienniki

Usługi księgowe Chorzów E-Podatkowo  – Witam Was w miejscu w którym  upraszczam zasady komunikacji i podpowiadam, czy właściwie stosujesz się do przepisów prawa podatkowego.