Wiosenna 8, Chorzów 41-500
biuro@e-podatkowo.pl
+48 501 589 335
Świadczenie postojowe

Świadczenie postojowe a tarcza antykryzysowa Kwiecień/Maj 2020

Nowa wersja tarczy antykryzysowej umożliwia ponowną wypłatę świadczenia postojowego (świadczenie może być wypłacone maksymalnie trzy razy). Warunkiem jego przyznania jest złożenie wniosku stwierdzającego, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym oświadczeniu nie uległa poprawie (jest taka sama jak w zeszłym miesiącu). Kolejne świadczenie postojowe może być wypłacone nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty ostatniego świadczenia postojowego.

Zasady składania wniosku

Jeżeli w miesiącu kwietniu nie składałeś wniosku o świadczenie postojowe (RSP-D) i będziesz to robić po raz pierwszy w miesiącu maju to musisz wykazać 15 % spadek przychodów pomiędzy miesiącem 03/2020, a 04/2020.

Nowością jest też zniesienie górnego limitu przychodów, powyżej którego nie można było składać wniosku o świadczenie. Teraz wniosek o postojowe nie ma limitu przychodów.

Gdzie złożyć wniosek

Wniosek można złożyć za pomocą platformy usług elektronicznych (PUE) – https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi

Wniosek możesz znaleźć w lewym menu (Usługi–>Katalog usług elektronicznych) i w miejscu na wyszukiwanie (lista usług) należy wpisać RSP-D

Dowiedz się również jak uzyskać pożyczkę w kwocie do 5000 PLN netto dla działalności jednoosobowej we wpisie – POŻYCZKA 5000 TARCZA – WNIOSEK O UDZIELENIE POŻYCZKI